TOP 10 knygų, kurias noriu perskaityti 2018 – aisiais

top10wednesdaylong

Sveiki, mieli knygų mylėtojai! 

Šiais metais *pagaliau* grįžtu, ar bent mėginu sugrįžti, su trečiadieniniu dešimtuku! Pristatau Jums 10 knygų, kurias trokštu perskaityti šiais metais, tiesa, visu tempu užgriuvę mokslai neleidžia labai jau dažnai prisėsti prie mėgiamos literatūros, tad kiekviena akimirka yra brangi 🙂

2018 skaitiniai

TOP 10 knygų, kurias noriu perskaityti 2018 – aisiais:

  • Mackenzie Lee „The Gentleman‘s Guide to Vice and Virtue“ – šią knygą gavau iš „OwlCrate“ dėžės ir vis dar neperskaičiau, mat mokslai spaudžia taip, kad vos spėju knygą, o ne savus užrašus atsiversti. Vis dėlto užsienio skaitytojų atsiliepimai yra puikūs apie šią knygą, todėl labai noriu rasti lasivesnio laiko ir prisėsti prie šio kūrinio.
  • Veronica Roth „Pažymėtieji“ – „Divergentės“ trilogijos autorė grįžo su nauja dvilogija, kurios pirmoji dalis neseniai pasirodė ir Lietuvoje. Labai intriguoja ir užsienio atsiliepimai, kurie pakankamai įvairūs, įdomu, kaip autorė tvarkėsi su nauju žanru ir sumanymu.
  • Victoria Aveyard „Karaliaus narvas“ – o su šia knyga yra keistoka situacija. Pirmoji serijos dalis man labai patiko, antroji, mano nuomone, buvo prastesnė, ir net JAV tarp šių antros ir trečios knygų buvo toks tarpas, kad aš jau net nebežinojau, ar norisi toliau skaityti. Visgi antrosios dalies pabaiga palikta su nemažu kabliuku ir visai įdomu, kaip viskas rutuliosis toliau, tad, manau, noriu perskaityti trečiąją dalį šiais metais.
  • R. J. Palacio „Stebuklas“ – 2017 – aisiais pasirodė šio kūrinio ekranizacija, o aš vis arba nerasdavau laiko, arba knygos bibliotekoje, tad šiemet labai noriu perskaityti šį jautrų ir nemažo pasisekimo sulaukusį kūrinį.
  • Stephen King „Mizerė“ – kadangi praeitais metais įvyko mano didžioji pažintis su Stepehno Kingo kūryba, kadangi skaičiau „Kerę“ ir „Tą“, labai noriu ir toliau vis paskaitinėti šio rašytojo knygų, o „Mizerė“ man patraukė dėl atsiliepimų apie ekranizaciją, kurią, perskaičiusi knygą, tikrai norėčiau pažiūrėti.
  • Jenny Han „Always and Forever, Lara Jean“ – trečiosios knygos apie Larą Džinę pasirodymas buvo tikra staigmena, mat jau beveik niekas nesitikėjo, kad ji bus, o gal daugelis net nemanė, kad jos reikia. Kad ir kaip ten bebūtų, panašu, kad tai jau tikrai paskutinioji knyga, tad derėtų griebti ir ją. Beje, ar matėte naujienas apie serijos pirmosios dalies ekranizaciją? Nusimato mielas ir gražus filmas 😉
  • Agatha Chritie „Žmogžudystė Rytų Eksprese“ – deja, vis dar neskaičiau nei vienos šios autorės knygos, o tikrai labai norėčiau. Būtent ši knyga pakliuvo į mano akiratį, kai pasklido žinios apie naują ekranizaciją, kurioje vaidina be galo daug gerai žinomų aktorių. Kodėl gi ne? 😊
  • John Green „Turtles All the Way Down“ – laikome špygas dėl šios knygos sėkmingo pasirodymo ir Lietuvoje! Labai įdomu, ką po netrumpo rašymo proceso paruošė mums vienas šių laikų populiariausių ir mėgiamų rašytojų, ypač kai dauguma užsienio apžvalgų yra tiesiog puikios!
  • Jennifer Mathieu „Moxie“ – ko jau ko, bet mūsų šalyje baisiai trūksta feministinės literatūros, o tokios, skirtos jaunimui, beveik net ir nėra. Pasakojimo centre – Vivian – moksleivė, nepatenkinta regimu ir jaučiamu seksizmu mokykloje ir apskritai mažame miestelyje.
  • Heather Demetrios „Bad Romance“ – šios autorės „I‘ll Meet You There“, jei matėte ankstesniame TOP dešimtuke, yra viena geriausių knygų, skaitytų pernai metais, tad pamąsčiau, kodėl gi toliau neskaičius jos knygų. Šioje pasakojama apie abusive relationship, nesveikus santykius, kurie, kiek skaičiau, perteikti labai realistiškai. Itin intriguoja!

Kokias knygas šiais metais norėtumėte perskaityti Jūs? Pasidalinkite! 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: