Knygų mugė 2018: išlikimo vadovas

Pagaliau sulaukiau akimirkos, kuomet galiu sakyti „Ne, rytoj negaliu, nes važiuoju į knygų mugę“, kai kas pripuola su kokias rimtais darbais. Taip! Knygų mugė jau ant nosies, programa seniai išnaršyta, naujienos peržvelgtos, tad belieka laukti momento, kai žengsiu į „Litexpo“ su milžiniška šypsena veide.

Kitaip nei visada, šiemet, panašu, man pavyks mugėje apsilankyti net dvi dienas, tad dėl to šių metų renginys pasidaro tik dar labiau jaudinantis.

Knygų mugės kasmetinė lankytoja esu jau gal 5-6 – erius metus, tad čia mano patirčių bagažas visai nemenkas. Norintiems, kad apsilankymas mugėje, o ypač – jei tai pirmas kartas, būtų dar labiau įsimintinas ir kuo įmanoma geresnis, siūlau keletą patarimų mugės išvakarėse.

  • Pasidarykite namų darbus. Panagrinėkite, kokie renginiai vyks tądien, kai lankysitės mugėje, galbūt kažkas patrauks jūsų akį. Taip pat, jei Jus domina naujausios knygos, pasinagrinėkite, ką renginyje pristatys įvairios leidyklos, kokios naujienos pasirodys – taip iš karto pasiplanuosite ir savo maršrutą, nesijaudinsite, kad galbūt kažkur nepastebėjote kažkokios knygos, o iš karto žinosite, kur ir ko ieškoti.
  • Renginiai. Išsirinkę, kur norėtumėt sudalyvauti, pasinagrinėkite mugės planą, salės ten yra nurodytos. Patariu ateiti ne 5 minutės prieš renginį, o bent 10-15 ar net 20 min. Žinoma, labai priklauso nuo renginio, tačiau dažnas, atėjęs vėliau, susiduria su bėdomis – nėra kur sėsti, trūksta ausinių, kad galėtų girdėti vertimą ir pan.
  • Diena. Jei nežinote, kurią dieną geriausia eiti, apsvarstykite, kada vyks Jums įdomiausi, aktualiausi renginiai. Jei diskusijos, pristatymai Jūsų nedomina, siūlau svarstyti, kada eina mažiausiai žmonių (ketvirtadienis, penktadienio rytas, sekmadienis) arba rinktis dieną, kurios metu būsite labiausiai pailsėję, mat knygų mylėtojų gausa tikrai išvargina.
  • Reikalingiausias dalykas yra vanduo! Mugėje jis gana brangus, todėl patariu turėti gertuvę su savimi. Kaip ir minėjau, tai renginys, pritraukiantis laaabai daug žmonių, o pavyzdžiui aš, apsilankiusi viename Vilniaus Lidl‘e tą savaitę, kai jis buvo atidarytas, vos nenualpau 🙂 Tad deguonies trūkumas yra dažnas reikalas mugėje, o atsigavimui kur nors šone tikrai reikalingas yra vanduo. Nepatariu imti kokių kitų gaiviųjų gėrimų, sulčių, apskritai aš už vandenį visur ir visada, tad pasirūpinkite, kad nelaimės atveju turėtumėt kuo atsigaivinti.
  • Pasiimkite užkandžių. Nesiūlau temptis didelių dėžučių, tačiau obuolys, riešutai, nedidelė kita užkandėlė, gal net juodo šokolado gabalėlis, bus vertingas gėris mugės metu. Žinoma, pastaruosius kelis metus mugėje galima rasti ir žaviųjų kepyklėlių atstovų, vienoje jų pernai su draugėmis gardžiai užkandome ir išgėrėme arbatos, tačiau kaip ir su vandeniu, jei norite pasaugoti savo biudžetą nuo kitų išlaidų, kelis užkandžius tikrai siūlau pasiimti.
  • Papildomi daiktai. Iš pat pradžių, pasikabinkite paltą/striukę. Nepaisant to, kad žiema, mugėje tikrai nesušalsite; jei netyčia apsirgote, geriau turėkite šalikėlį, bet nesinešiokite striukės – ji sunki, Jums greitai pasidarys karšta, tad šio balasto nusikratykite jau iš pat pradžių. Labai rekomenduoju turėti arba mažą rankinuką, arba kuprinę. Jei imsite mažą rankinuką, prigriebkite kokį medžiaginį maišelį. visų pirma galite apvaikščioti stendus, o tuomet, įsigiję knygas, susidėsite jas į maišelį. Jeigu eisite su kuprine, knygas bus patogu nešiotis įsidėjus, dėl viso pikto – taip pat turėkite maišelį. Merginoms ir moterims nesiūlau eiti su didelėmis rankinėmis – žmonių gausybėje bus nepatogu vaikščioti, o susidėjus knygas, rankinė tikrai daug svers.
  • Biudžetas. Žinoma, tikrai patariu pasiskaičiuoti, kiek galite sau leisti išleisti mugėje, kad po to nejaustumėt impulsyvaus pirkimo padarinių. Ne visos leidyklos ir mugės metu knygas siūlo pigiau, tad žiūrėkite pagal situaciją, gal žinote, kad per kitus išpardavimus kūrinį galėsite įsigyti geresne kaina.
  • Užrašinė. Patariu turėti kokią užrašinę, kurioje galite pasižymėti svarbius renginius, jų vietas (tai galite padaryti ir telefone, tiesa manajame išleista programėlė, kurioje galėčiau pasižymėti renginius, labai stringa), knygas ir leidyklas, turėkite ir rašiklį, galėsite pasižymėti kainas, prisėdę pasiskaičiuoti ir pan. O gal netyčia sutiktas rašytojas su savimi neturės tušinuko 🙂

 

Pasidalinkite, gal turit kokių knygų mugės tradicijų? Kokius renginius norite aplankyti ir knygas įsigyti? 🙂

Sėkmės nuostabiosios mugės metu!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: