Agatha Christie „Mirtis ant Nilo“

Mirtis ant Nilo „Lietuvos ryto“ kolekcija - Knygos.lt

Visos moterys laive pavydėjo jai jos šalto blondinės grožio, jos aiškios jaunamartės laimės. Visiems vyrams laive atrodė, kad ji buvo nepaprastai patraukli, tačiau jiems lygiai tokį pat įspūdį darė jos milžiniški turtai ir aštrus verslininkės protas. Tik Erkiulis Puaro matė, kad iš tiesų ji… (Randu tik tokia nutrūkusią anotaciją, klausimas kyla, galbūt specialiai taip 😀 )

Norit tikėkit, norit ne, pirmą kartą perskaičiau šios detektyvų karalienės knygą ir taip nusprendžiau padaryti, kadangi šiais metais turėjo pasirodyti naujoji ekranizacija su būriu šaunių aktorių. Turint omenyje dabartinę situaciją, turbūt kine filmą išvysime kitų metų pirmoje pusėje.

Niekad pernelyg per LRT nežiūrėdavau Erkiulio Puaro serialo, kol kas neteko žiūrėti ir jokios kitos kino ekranizacijos pagal šios rašytojos darbus, bet tikėjausi nemažai dėl, turbūt, visiems suprantamų priežasčių. Tad kūrinyje iš Anglijos su Puaro keliamės į Egiptą, kur garsusis detektyvas „žada atostogauti“, bet, kaip gi kitaip, jis kelionės metu susiduria su žmogžudyste. Čia nužudoma visų geidžiama, žavinga moteris, nuviliojusi savo geros draugės vyrą. Toji draugė nesedėjo namie rankų sudėjusi ir nusprendė pasekioti ir pagąsdinti buvusią bičiulę, tad žinoma, ji ir tapo pagrindine įtariamąja.

Bet Puaro bando aiškintis, kas iš tiesų įvyko paslaptingąją naktį ir apklausia visus bendrakeleivius. Ir čia jau matosi visi dalykai, dėl kurių Christie knygos yra lyg pradžiamokslis šiuoalikinių detektyvų rašytojams – spalvingi, įvairūs, iš pirmo žvilgsnio, tarpusavyje nesusiję veikėjai, įkalčių ieškojimas, apribota aplinka – mat žmogžudystė įvyko laive, suprask, ant Nilo, kaip ir diktuoja pavadinimas, o Puaro juk patyręs detektyvas – jis neišleidžia keleivių taip lengvai. Man gal detektyvus ir būna smagiau skaityti, kai apribota erdvė, kažkaip juk lengviau spelioti, kas yra tikrasis žudikas.

Knygos pradžia man pasirodė labai stipri, visa istorija iki žmogžudystės automatiškai sukuria daug įvairių galimybių, tačiau pats atsakymų ieškojimas į antrąją kūrinio pusę pasidarė kiek nuobodokas. Nebuvo didžiulio susižavėjimo šūksnio, kai Puaro išsiaiškino visas žmogžudystės detales, bet visumoje perskaičiau gana greitai ir lengvai. Tikrai manau, kad pasitaikius progai imsiuos ir „Žmogžudystė Rytų eksprese“, gal labiau iš sportinio intereso, nes juk visi skaito šias knygas! Bet turint omenyje laiką, kada knyga parašyta, jūs tik pagalvokit, kaip skaitytojus Agatha Christie priversdavo sėdėti ant kėdės kraštelio verčiant kitą puslapį!

Knygą iš anglų kalbos vertė: Rasa Kirvaitytė

Mano goodreads įvertinimas: 3/5

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: