2020 – ųjų apžvalga

Visų pirma – sveikinu visus skaitytojus su naujaisiais metais!

Įprastai metų pabaigoje ar pačioje pradžioje padarydavau per metus perskaitytų knygų apžvalgą, kai TOP 10 trečiadienio rubrikoje sureitinguodavau labiausiai patikusias knygas. Prisėdusi to paties padaryti dabar, suvokiau, kad neturiu knygų dešimtukui, kas visai nuliūdino. Ar metai tokie, su visais savo nemalonumais, ar čia šiaip sutapo, – labai mažai knygų, kurioms drąsiai skyriau 5 žvaigždutes/balus, daugiau tokių, kurioms skyriau 3 ar 4 balus. Tad reiškias, iki širdies prisibeldusių kūrinių nebuvo tiek daug, o kaip tik maniau, kad mane lengva palenkti, nes esu labai emocinga skaitytoja – galiu matyti daug trūkumų, bet jei mane emociškai kūrinys paveikė, skirsiu jam visus balus. Dar gaila, kad dalis tikrai patikusių knygų nėra išleistos lietuviškai, o jas perskaičiau švedų kalba ir vien dėl to neaprašinėjau, bet būtų įdomu sužinoti jūsų nuomonę – ar skaitytumėte tokių knygų apžvalgas?

Tad štai pristatau jums šiais metais perskaitytas knygas, kurias laikau savo 2020 – ųjų geriausiomis:

  1. Fredrik Backman “Lokių miestas” – jau kaip be šio rašytojo! Pernai visiškai įsimylėjau Močiutę ir Britą-Mari, o Bjornstado gyventojai nustebino visai kitaip ir gal net iš dalies labiau.
  2. P. O. Enquist “Blanša ir Marija” – labai sėkminga pažintis su šiuo rašytoju ir nors, man atrodo, tikrai ne viską suprantu, apie ką jis kalba, tai, kaip su savo kūryba jis mane sugebėjo nusinešti į kitas dimensijas, mano buvo magiška.
  3. Šiemet lyg ir užbaigiau visiškai visas oficialias Toves Jansson knygas apie Muminukus, kas neabejotinai, yra mano numeris vienas apskritai gyvenime. 
  4. Laima Kota “Kambarys” – delsiau rašyti šį įrašą, nes vakar apie 16 val. tik ir užbaigiau šią knygą. Labai gera metų pabaiga knyginiu požiūriu, labai patiko, netrukus apie knygą papasakosiu daugiau atskirame įraše.
  5. “Mažųjų moterų” pirma dalis, ta, kuri yra išleista ir lietuviškai. Antros dalies taip gerai nesuvirškinau.
  6. Labai patikusios švediškos knygos: Jonas Gardell “Kärleken”, Johan Ehn “Hästpojkarna”, Theodor Kallifatides “Ett nytt land utanför mitt fönster”, apie porą iš jų dar tikiuosi parašyti daugiau.

Šiems metams buvau goodreads platformoje nusistačiusi 50 knygų iššūkį, bet vos spėjau, tad kitiems metams nusistatysiu 30 knygų. Smarkiai mažiau, bet labai norėčiau, kad būtų daugiau gerų ir mano skoniui pritinkančių knygų, o taip pat ir apmažinti neperskaitytų knygų lentyną, mat turiu tokių kūrinių labai daug, reikia imtis šio asmeninio iššūkio. Išlieka ir savaime suprantamas dalykas: kai kada sąmoningai išsirinkti įvairesnių šalių literatūrą, ne tik anglakalbių valstybių, kaip Anglija ar JAV. Ateinantį trečiadienį pasidalinsiu dešimtuku knygų, kurias norėčiau perskaityti 2021 – aisiais.

Nors daug skaitau studijoms ir mažai spėju pasigriebti kūrinių savo malonumui, keli labai šaunūs dalykai įvyko šiemet: turiu pastovesnį darbą, tapau IBBY Lietuvos skyriaus nare, ir įsitikinau, kad mane itin domina švediškoji literatūra, o kitąmet tikiuosi pagilinti žinias ir latvių literatūros srityje. Čiurikai!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: