TOP 10 knygų 2021 – iesiems

 

Kaip žinia, nusprendžiau savo iššūkį šiems metams susimažinti ir goodreads platformoje pažymėjau, kad norėčiau perskaityti 30 knygų. Manau, kad skaičius nebus problema, tačiau tikiuosi, kad tarp tų knygų atsiras daugiau tų, kurios sužavės iki širdies gelmių ir nesinorės atsitraukti, o jas pabaigus ištiks nedidelė emocinė krizė, kas skaitant man labiausiai ir patinka 😀 

Tad šiais metais labai norėčiau įveikti dalį knygų, kurias pati turiu. Vis kažkaip situacija pasisuka, kad skaitau elektronines knygas ar pasiimu iš bibliotekos, nes tam momentui prireikia, o manosios knygos taip ir lieka stovėti. Ir tokių yra labai daug. Tad peržiūrėjau savo neskaitytų knygų lentyną ir siūlau pažvelgti į 10 knygų, kurias norėčiau perskaityti šiais metais.

  1. Fredrik Backman “Vi mot er” – antroji “Lokių miesto dalis”, labai noriu kuo greičiau leistis į kelionę su pamiltais veikėjais ir sužinoti, kas vyko toliau. Beje, girdėjau, kad knyga greitai pasirodys ir lietuviškai!
  2. Svetlana Aleksijevič “Laikas iš antrų rankų” – pernai neperskaičiau nei vienos Aleksijevič knygos, tad šiemet būtinai noriu grįžti prie šios puikios rašytojos.
  3. Emily St. Jones Mandel “Vienuolikta stotis” – jau ne vienerius metus turiu šią knygą lentynoje, o neseniai viena booktuber’ė teigė, kad ši knyga itin tinka perskaityti būtent pandemijos metu, pagalvojau, reikėtų greičiau jos griebtis.
  4. Emma Cline “Merginos” – dar viena knyga, pernelyg ilgai užsibuvusi mano lentynoje, tiesiog labai tikiuosi, kad kažkaip pasiseks man jos imtis.
  5. Hayden Herrera “Frida” – nuo šios knygos dar celofano net nenulupau! Tai turbūt vienas iš įspūdingiausių leidimų pastaraisiais metais, būtinai vasarai atėjus tikiuosi artimiau susipažinti su Frida Kahlo.
  6. Tove Jansson “Vasaros knyga” – kaip tokia Jansson gerbėja kaip aš dar nesiėmė šios knygos ne visai suprantu. Ranka porą kartų slydo pro ją, bet kažkokie kiti norai nugalėdavo. Reikėtų ištaisyti šią klaidą.
  7. Elif Shafak “Ledinukų rūmai” – tai viena iš knygų, kuri pasitarnautų mano ilgalaikiui asmeniniam iššūkiui skaityti kuo daugiau įvairesnių šalių literatūros. Labai labai ilgai knyga laukia mano dėmesio, o iš Turkijos literatūros, kiek pamenu, nieko neskaičiau ir nelabai pažįstu, tad būtų tikrai šaunu ir įdomu pradėti nuo šios Lietuvoje spėjusios išgarsėti rašytojos.
  8. Kerstin Ekman “Įvykiai prie vandenų” – ši Švedijos rašytoja tikrai garsi gimtinėje, o Lietuvoje ji nėra taip gerai žinoma, nors šioji knyga yra lietuviškai išleista. Turiu švedišką leidimą kūrinio, tad tikiuosi, kad netrukus nersiu į šią detektyvinę istoriją.
  9. Margaret Mitchell “Vėjo nublokšti’ – labai ilgai medžiojau abi dalis bibliotekose, o vis pasirodydavo, kad artimiausios bibliotekos turi tik antrąją dalį. Gerai, kad Pegaso serijoje perleistos abi dalys!
  10. Emily Bronte “Vėtrų kalnas” – tiek daug įvairiausių atsiliepimų girdėjau apie šią knygą, tiek labai gerų, tiek gana negatyvių, tad nedvejodama įsigijau šią knygą. 

Kol kas man labai nesisekė su tokiais metiniais dešimtukais, tikiuosi, kad pagaliau viskas pasikeis. Kokias knygas jūs norėtumėte perskaityti šiais metais?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: