J. K. Rowling „Grindelvaldo piktadarystės“

Fantastiniai gyvūnai: Grindelvaldo piktadarystės

Tai antroji “Fantastinių gyvūnų ir kur juos rasti” dalis!

Pirmosios serijos dalies „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ pabaigoje Njutas Miglapūtys padeda prezidentei sučiupti galingą piktąjį burtininką Gelertą Grindelvaldą. Tačiau Grindelvaldas, kaip ir grasino, pasprunka iš kalėjimo ir iškeliauja suburti savo sekėjų, kurių dauguma nė nenutuokia apie jo užmojus: Grindelvaldas trokšta iškelti grynakraujus burtininkus į valdžią, kad šie valdytų Žiobarus.

Siekdamas sukliudyti Grindelvaldui vykdyti savo planus, Dumbldoras šią užduotį paveda savo buvusiam Hogvartso mokiniui Njutui, šis kaipmat sutinka padėti, nenutuokdamas, kokie pavojai jo tyko. Burtininkų pasaulis vis labiau susiskaldo, meilė ir ištikimybė susvyruoja net tarp artimiausių draugų ir šeimos.

Metų pabaigai rinkausi keletą greitai perskaitomų knygų, o dramos kūriniai tam tikrai tinka. Fantastiniai gyvūnai man padarė nemažą įspūdį, nors nesu taip dėl šios savarankiškos serijos entuziastingai nusiteikusi, kaip dėl originaliosios HP serijos, bet visgi – smagu sugrįžti į šį pasaulį.

Trumpai nuo ko prasideda antroji istorijos dalis: Njutas išsiskyrė su bičiuliais, palikęs juos Amerikoje, grįžta namo į Britaniją, bet Grindelvaldas, didysis serijos blogietis, norintis skatinti pokyčius visuomenės hierarchijoje, pasirodo vėl ir prasideda neramūs laikai. Njutas vyksta į Paryžių, ten nori surasti Tiną, kuriai pirmojoje dalyje pajuto šiltus jausmus, tačiau reikia kovoti ir su Grindelvaldu.

Berašydama, apie ką plius minus yra antroji knyga, dar kartą suvokiau, koks chaotiškas yra istorijos tęsinys. Šioje knygoje labai daug skirtingų siužetinių linijų, mes sekame nemažai veikėjų, vis atsiranda naujų, vyksta labai daug įvairių dalykų, o jie prasideda iš niekur. Labai keistas Njuto susitikimas su draugais iš Amerikos, labai chaotiška ir random Vilčiaus, to vargšo vaikino su netikėtai atrastom galiom, linija, kurioje netikėtai ir be jokios ekspozicijos, kažkokio paruošimo suvedami kitų burtininkų likimai. 

Kaip tik greitai perskaičiusi knygą, per Kalėdas, pažiūrėjau ir filmą, apie kurį manau lygiai tą patį. Ir žiūrėti, ir skaityti iš esmės smagu, bet erzina, kad tiek daug visko vyksta ir sunku suspėti susigaudyti, kas, kur ir kaip čia svarbu. Atsisijojus, kai priimi tam tikrus dalykus kaip alegoriją, nu fainai vis tiek viskas. Bet galėtų ir mažiau dalykų įvykti, ar jei jau įvyksta, tai truputį praplėsti, plačiau pateikti istoriją, detalizuoti senas ir naujas peripetijas tarp burtininkų. Gi niekur neskubam, girdėjau, kad serijoje iš viso penki filmai bus!

Iš anglų kalbos vertė Elžbieta Kmitaitė, išleido Alma littera

Mano goodreads įvertinimas: 3/5

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: