Anete Melece “Kiosks”

Kiosks by Anete Melece

Angliška anotacija: For years, the kiosk has been Olga’s life, but she dreams of distant places. One day a chance occurrence sets her on an unexpected journey. Absurd, contemporary, heart-lifting, this is an original picture book about being stuck and finding a way to get free.

Anete Melece – jauna Latvijos dailininkė, iliustratorė ir rašytoja (dar galima pridėti ir filmukų kūrėjos titulą), kuri šiuo metu, kiek žinau, kuria ne Latvijoje, o Šveicarijoje. Kartą, dalyvaudama IBBY konferencijoje, pamačiau šią knygą, o tiksliau – ir filmuką, pagal kurį autorė parašė knygą. Tai buvo visiška meilė iš pirmo žvilgsnio ir pasakiau sau, kad susimedžiosiu šią knygą keliaudama į Latviją (o medžioklė truko daugiau nei metus!). 

Mano kuklių latvių kalbos žinių užteko tam, kad nukeliaučiau pas Olgą – pagrindinę šios paveikslėlių knygos veikėją, kuri, kad ir kaip absurdiškai tai skambėtų, yra įstrigusi kioske, kuriame ir dirba. Ji ten gyvena, dirba, užsiima hobiais, bet ji niekaip negali palikti šio kiosko! Olga svajoja apie kelionę prie jūros, kur ji galėtų stebėti saulėlydį, bet ji nežino, ko griebtis, kad tik pavyktų šį norą išpildyti. Vieną dieną, beaptarnaujant jau seniai pažįstamus lankytojus ir kovojant su nugvelbti smulkmenų norinčiais berniokais, gyvenimas priveda Olgą prie išeities, kaip ištrūkti iš rutiniškos kasdienybės. 

Šioje knygoje teksto nėra daug, bet iliustracijos yra absoliučiai įspūdingos. Autorės piešiniai man pasirodė labai patrauklūs akiai ir labai smagiai dera tie vos keli sakiniai puslapyje, kurie tinkamai papildo įstabias ir puikiai naratyvą pasakojančias iliustracijas. Autorė naudoja pakankamai archetipiškus veikėjus, tačiau pačios Olgos istorija yra, nors ir kupina žavaus absurdo, labai graži, nes tiek maži, tiek dideli skaitytojai nekantriai laukia, ar pavyks šiai pardavėjai išpildyti savo svajonę. Kaip ten viskas baigėsi, aš nutylėsiu, bet pasakykit, ar tiesa, kad sulauksime šios knygelės ir lietuviškai – kažkur buvau užmačiusi tokių gandų? Na bet kokiu atveju, kviečiu bent pažiūrėti filmuką, kurio nuorodą rasite po tekstu 🙂

Išleido Latvijos leidykla Liels un mazs.

Mano goodreads įvertinimas: 5/5

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: