Leigh Bardugo “Šturmas ir audra”

Šturmas ir audra. Grišų trilogijos 2-oji knyga - Leigh Bardugo |  Patogupirkti.lt

Tai – antroji trilogijos dalis! Pirmosios apžvalgą rasite čia.

Kirtę Tikrąją jūrą, persekiojami priešų, Alina su Malu ketina įsikurti nepažįstamoje žemėje, kur niekas nėra girdėjęs apie Saulės Kvietėją. Alina slepia savo tapatybę, tačiau ilgainiui negali pabėgti nuo praeities ir savo likimo. Darklingas išnyra iš Šešėlio kanjono įgijęs naują, siaubą keliančią galią ir apsėstas minties užimti Ravkos sostą.

Padedama kaperio Alina grįžta į kadaise paliktą šalį, pasiryžusi kovoti su Ravkos priešais. Dėl savo stiprėjančios galios ji vis labiau panyra į Darklingo magijos sūkurį ir tolsta nuo Malo. Alinai teks pasirinkti tarp savo šalies, galios ar meilės, kuri jai visuomet buvo kaip kelrodė žvaigždė besiartinančioje audroje.

Sekantieji “Pamišusią dėl knygų” instagrame galėjo pamatyti, kad atsiradus serialui pagal Grišų trilogiją ir Varnų dvilogiją, o taip pat paskatinta draugės gerų atsiliepimų, susiėmiau ir nusprendžiau grįžti prie rašytoją išgarsinusių knygų, nors pirmąją dalį pirmą kartą skaičiau dar 2016!!! Net pati nemaniau, kad taip seniai 😀 šiaip ne taip knygą susižvejojusi bibliotekoje ėmiausi tęsinio ir dar kartą esu labai patenkinta, kad grįžau prie YA fantastikos.

Kadangi tai tęsinys, aš nelabai linkusi pernelyg išsiplėsti ir pasakoti daug apie siužetą, tačiau svarbu tai, kad Alina bėga su savo vaikystės draugu/gyvenimo meile Malu nuo Darklingo, kuris, pasirodo, yra blogietis. Visi šaudosi gaudosi savo galiomis arba fizine jėga ir taip einame per visą knygą. Smagiausia viso kūrinio dalis buvo tai, kad atsirado naujų veikėjų: princas, piratai, nuožmūs kariai, kurie man labaiiiii patiko, jie įnešė naujo šarmo, emocijos ir puikiai papildė pagrindinių veikėjų gretas, kurie man gal net kiek nublanko: Malas vis dar mane nervina, Alina pergyvena metamorfozę pasikeitus jos vietai hierarchijoje ir galios santykiui su kitomis grišomis, tačiau vis primenama, kad ji visgi tik jauna mergina, neseniai sužinojusi, kad turi galių, ir galbūt dėl to jos pamąstymai dažnai sukasi tik apie mylimąjį, o paslaptingojo Darklingo čia buvo ne tiek ir daug, palyginus su pirmąja dalimi. Gerą įspūdį man paliko ir tai, kad atsiplėšiama nuo daugiausiai matytų lokacijų pirmoje dalyje ir čia buvo naudinga panaudoti ir žemėlapį, pateikiamą knygoje, tad truputį supažindinama ir su kitomis žemėmis.

Visai smagus ir cliffhangeris, kuriuo užbaigiama antroji dalis, norisi imtis trečiosios dalies, tik esu įsitikinusi, kad 2016 – aisiais būčiau labiausiai susidomėjusi, kokie čia gi bus Alinos meilės reikalai, tai gal gerai, kad dabar grįžau prie serijos, nes visgi baisiai įdomu, kas čia su ta šalim dėsis ir kur nuves visi vykę ir nevykę bandymai politikuoti. Bardugo rašo įtaigiai kadangi knygos nėra baisiai storos, veiksmas gana koncentruotas, tad išlaikoma dinamika ir skaityti smagu bei malonu. Žinoma, šis pasaulis naujas, bet nereikia daug prisiskaityti internete, kad suprastum pasaulio kūrimo įkvėpimo šaltinį, t. y. rusišką kultūrą, kas yra unikalu ir nematyta, jei kalbame tik apie YA knygas, išverstas ir išleistas Lietuvoje. Buvo kelios vietos, kur vertimas man kiek striginėjo, bet tai pernelyg netrukdė mėgautis smagiai dramatiška, kartais gal cringy istorija, o be to tikiu, kad visgi nelengva versti tekstą, kuriame daug visokių pasakinių/mitologinių ar laivybos terminų! Labai smagus (kiek apžvalgoje galiu įvairomis formomis parašyti “smagus”?:)) skaitinys, nekantrauju užbaigti trilogiją ir žiūrėti serialą!

Knygą išleido leidykla “Aukso pieva”, iš anglų kalbos vertė Astra Alba.

Mano goodreads įvertinimas: 3/5.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: