Leigh Bardugo „Nuopuolis ir pakilimas“

Nuopuolis ir pakilimas. Grišų trilogija. 3 knyga

Tai – trečioji serijos knyga!!!

Sostinė žlugo, Darklingas valdo Ravką, sėdėdamas šešėliniame soste. Dabar tautos likimas priklauso tik nuo palūžusios Saulės Kvietėjos, pėdsekio ir išblaškytų kažkada garsios magiškos armijos likučių.

Slėpdamasi senovinių tunelių ir uolų labirinte, nusilpusi Alina turi kliautis abejotina Aparato globa ir tais, kurie garbina ją kaip šventąją. Tačiau širdis trokšta surasti nepagaunamą ugnies paukštę ir viliasi, jog atskalūnas princas išties išliko gyvas. Alinai teks sudaryti naujų sąjungų ir nekreipti dėmesio į lenktynes, juk drauge su Malu ji turi rasti paskutinį Morozovo sustip­rintoją. Ėmusi narplioti Darklingo paslaptis, ji atskleidžia praeitį, kuri visam laikui pakeis požiūrį į juos siejantį ryšį ir galią. Ugnies paukštė – vienintelis dalykas, skiriantis Ravką nuo sunaikinimo, tačiau kaina, kurią teks pakloti už jos sugavimą, gali būti viskas, už ką Alina kovojo.

Užbaigusi antrąją Grišų dalį, nieko nelaukdama ėmiausi trečios ir štai serija baigta. Su pradžia kovojau net kelias dienas, nes baisiai netraukė – daug visko, atrodo, vyksta, tačiau tuo pat metu nėra panašu, kad tai būtų kažkaip labai reikšminga ar kitoniška, o ir veikėjai čia jau pažįstami ir nepražysta naujomis spalvomis, tad nėra taip, kad dėl jų evoliucijos stūmiausi pirmyn. Kažkaip peripetijos su tikinčiaisiais ir Ugnies paukšte manęs nelabai žavėjo ir traukė, gal net kiek pabodo, tad tikėjausi, kad kažkas kilstelės visą siužetą ir imsiu skaityti daug greičiau, negalėdama atsiplėšti.

Um na visgi nesijaučiu labai pakylėta pasiekusi trilogijos finalą, dalį knygos pranuobodžiavau, tuomet viskas kaip ir pradėjo dinamiškėti, darėsi įdomiau ir nekrantru sužinosi, kuo baigsis, atrodo, beviltiškas konfliktas. Įdomūs pastrategavimai, papolitikavimai, o dar autorė pankankamai lengvai nusikratė potencialių meilės trikampių ar beveik keturkampių (čia kaip pažiūrėsi į Alinos ir Darklingo santykius :’)), iš vienos pusės taip išvengėm papildomų meilių seilių, kitą vertus – koks emocinis herojų pasidraskymas būtų kažkaip iš manęs gal dar iššaukęs bent kokį jausmą (nebūtinai gerą, skaitant ir pasiraukymas gali būti reikšmingas!) Paskutiniuosius 100 puslapių suskaičiau greitai, tad visa pabaiga kaip ir tenkina mano lūkesčius, čia buvo dramos, bet kažkaip šį kartą ta drama manęs deramai emociškai neveikė. 

Šią knygą vertė ta pati vertėja, kaip ir pirmąją serijos dalį, tačiau antrąją vertė kita ir tai, deja, kišo koją, kadangi yra keletas neatitikimų, pvz. vienas jų susiję su ne pačio reikšmingiausio veikėjo vardu. Taip pat knygoje galima rasti ir korektūros paliktų klaidų, tad čia likau kiek nuvilta, bet visgi, nepaisant visų minusų, kurie veikė ir mano vertinimą, labai džiaugiuosi, kad sugrįžau prie serijos būtent šiuo metu, nes, pasikartosiu, net nesupratau, kaip pasiilgau YA ir visokių dramų iš paauglių, kurie šiaip neatrodo visai kaip paaugliai, gyvenimų. Padariusi nedidelę pertraukėlę nuo grišų, imsiuos Varnų!

Knygą išleido leidykla “Aukso pieva”, iš anglų kalbos vertė Tėja Luna.

Mano goodreads įvertinimas: 3/5.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: