Leigh Bardugo “Šešetas varnų”

Šešetas varnų | Knygos.lt

Nepaprastų gabumų Kazas Brekeris gyvena kriminaliniame pasaulyje, jam pasiūloma įvykdyti mirtinai pavojingą apiplėšimą – įsilaužti į Ledo rūmus, neįveikiamą karinę tvirtovę, į kurią dar niekam niekada nebuvo pavykę prasmukti. Privalu ištraukti ten laikomą įkaitą, kurio žinios amžiams pakeistų grišų valdomą magiją. Jei viskas pasisektų – Kazas taptų nesvietiškai turtingas, bet vienam tai atlikti būtų pernelyg sunku…

Šeši pavojingi atskalūnai. Vienas neįmanomas pagrobimas. Kartu jie nesustabdomi – jei tik pirmiau nenugalabys vienas kito.

Nuteistasis, trokštantis keršto.

Snaiperis, nesiliaujantis lažintis.

Pabėgėlis su privilegijuota praeitimi.

Šnipė, žinoma Šmėklos vardu.

Širdininkė, naudojanti magiją, kad išgyventų lindynėse.

Vagis, apdovanotas talentu įvykdyti mažai tikėtinus pabėgimus.

Išaušo pagaliau Varnų valanda! Nors nepasakyčiau, kad labai entuziastingai žengiau į šią dvilogiją, nes nebuvo taip, kad visiškai mane emociškai pritrenkė Šešėlio ir kaulo trilogija bei jos finalas. Na, bet savaime suprantama, kai tiek aplinkui susižavėjusių žmonių, nebuvo taip, kad visai nenorėjau skaityti Varnų: nors pirmuosius 70 puslapių įveikiau lėtai ir gana nuobodžiai, vos galėdama susigaudyti kas, kur ir kaip, bet vos buvo surinkta visa šutvė, negalėjau atsiplėšti nuo knygos. 

Tam turiu pakankamai paprastą paaiškinimą: lyginant su Alinos serija, šioje knygoje daaaug labiau vystomi veikėjų charakteriai: jie turi paslaptingas priešistores, yra kupini ydų bei nuostabių talentų, kurie verčia veikėjus pamėgti. Pradedant Kazu, komandos, kuri surinkta specialiai misijai, vadu, tikrų tikriausiu antagonistu, ir kitais komandos nariais, kurių asmeninėse istorijos, atskleidžiamose besivystant siužetui ir vis nusikeliant į praeitį, netrūksta sudėtingų pasirinkimų ir išgyvenimų. Nors man toks Bardugo atsigręžimas į herojų gyvenimus ir buvo bene žaviausia kūrinio dalis, pagrindinė misija, kuri veda siužetą pirmyn, iš pradžių atrodžiusi nuobodi, galų gale pasirodė esanti puiki priežastis sukti visokius planus ir politikuoti. 

Tad iš esmės jau ir nebežinau, ar dar turiu, ką pasakyti. Dar, tiesa, patiko man ir slow-burn tipo romanai čia, labai netrukdė pagrindinei siužetinei linijai, o kaip tik duoda tam tikro peno tęsiniui. Tai na labai patiko man ši knyga, kitaip nei Alinos ir Malo istorija, čia tikrai didžiąją knygos dalį negalėjau atsitraukti nuo pasakojimo, kaip senais gerais YA skaitymo laikais. Aišku, kaip visada neįtikėtina, kad šie veikėjai viso labo paaugliai, kas yra absurdas, bet vėlgi – smagus YA absurdas, į kurį galų gale nekreipi dėmesio, o tik mėgaujiesi, kur veiksmas ir veikėjų įdomumas, kai jie iš tikrųjų pradeda rūpėti, nuves. Bandau žiūrėti serialą, nepatinka man, kad ten viskas taip prikaitaliota, gal galėjo daryti tik pagal Varnus be jokių Alinų ir Malų?!

Knygą išleido “Aukso pieva”, iš anglų kalbos vertė Astra Alba.

Mano goodreads vertinimas: 5/5.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: