Melvin Burgess “Billy Elliot”

Billy Elliot - Kindle edition by Burgess, Melvin. Children Kindle eBooks @  Amazon.com.

Set in northern England during the 1984 miner’s strike, Billy Elliot tells the story of a young working class boy who chooses not to follow his widowed father’s instructions to train to be a boxer. Instead, fascinated by the ballet class sharing the same building as his gym, Billy hangs up his gloves to pursue dreams of being a dancer. But even as he discovers his virtuoso gift for ballet he must hide his triumph from his father and brother — both miners on strike struggling to keep food on the table.

Nežinau, ar daugelis esate girdėję, o gal matę, filmą “Billy Elliot”, tačiau ši knyga, dėmesio, yra parašyta PAGAL filmo scenarijų. Skamba nelabai sąmoningai, nes parodykit, kiek tokių atvejų yra sėkmingi. 😀 O filmą tai aš absoliučiai dievinu: nors, palyginti, ne taip seniai jį mačiau, jis iš karto tapo vienu mano mėgstamiausių, scena su laišku yra absoliučiai emociškai palaužianti, o muzika!!! Taip sutapo, kad per pastaruosius metus visiškai įsimylėjau T.Rex ir grupės muzika skamba šiame filme! Nieko geriau būti negali! Tad, kai jau esi gerbėjas, pridarai įdomių dalykų, tad va, iš bookdepository užsisakiau šią knygą. Visiškai nepasigailėjau!

Tai pasakojimas, jau turbūt savaime suprantama, apie Billy Elliotą, berniuką, gyvenantį su tėčiu, vyresniu broliu ir močiute. Šioji šeima išgyvena sudėtingą laikotarpį: Billio mama ne taip seniai mirė, o tėtis bei brolis dalyvauja kalnakasių streike, dėl kurio neturi stabilių pajamų. Galbūt šis istorinis kontekstas kiša koją, nes na tikrai turbūt ne tiek daug žmonių už Anglijos ribų žino su šiuo streiku ir politinėmis jėgomis susijusias peripetijas, tačiau problematika – universali. Tėtis Billį verčia eiti į bokso treniruotes, tačiau netikėtai berniukas susižavi baletu, prie kurio pamokų slapta ir prisijungia. Tad trumpai sakant, tai pasakojimas apie vaiką, norintį daryti tai, kas jam nuoširdžiai patinka, tačiau negaunantį palaikymo iš šeimos. 

Melvin Burgess, Lietuvoje, manau, neblogai žinomas autorius, adaptuoja scenarijų ir tikrai nenutolsta nuo jo, tačiau įveda kelias perspektyvas, taip pridėdamas pasakojimui reikšmingų detalių, kiek geriau atskleidžiančių veikėjų charakterius: ne tik paties Billio savijautą, tačiau ir jo tėvo neviltį, netekus žmonos ir sunkiai randant bendra kalbą su sūnumis, brolio agresiją ir pyktį, sumišusį su beviltiškumu ir liūdesiu, geriausio Billio draugo išgyvenimus, mat jis suvokia esantis homoseksualus. 

Knyga apima ne vieną socialinę problemą, nuo klasių skirtumų, šeimos tarpusavio santykių, bet svarbiausia knygos tema lieka noras būti savimi. Viso kūrinio metu skaitytojas ir žiūrovas stebi šeimos virsmą, kai dėl naujojo Billio pomėgio vyrai šiaip ne taip yra priversti išgirsti vienas kitą, o ne išgyventi sudėtingas valandas vienumoje. Net atrodo, kad tai labai vyriška knyga, ir ne tik dėl to, kad visi pagrindiniai veikėjai yra berniukai/vaikinai/vyrai, knygoje užkoduojama ir vyriškumo sampratos aspektas, kad grožis ir estetika bei jausmų išreiškimas neturi būti atsieta nuo vyriškumo. Labai šilta, graži, jauki knyga (ir filmas, žinoma). 

Mano skaitytą knygos versiją išleido leidykla “Chicken House”.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: